Září 2014

Nejlepší anime 2014

30. září 2014 v 21:18 | Aiko |  Informace ohledně blogu
Ták a máme tady poslední den v září! To tak rychle ubíhá! Už máme jednu desetinu školy za námi!! To jo teď k tématu.
Jak jsem se v neděli zmiňovala tak budeme hlasovat pro nejlepší anime roku 2014. Budeme hlasovat formou ankety. Anketa bude rozdělena na pět částí: zimní, jarní, letní, podzimní a nejlepší anime 2014. Jasně vysvětlujuto moc složitě. Prostě dva týdny budete moct hlasovat pro nejlepší anime sezóny (zimní, jarní...) a po dvou týdnech se anketa vymění na další sezónu. Až budou odhlasovány všechny sezóny tak se vezmou tři nejlepší anime z každé sezóny a dá se to do jedné společné ankety. A tyto výsledky budou finální.
Doufám, že jste do nějak pochopili.

Říjen před dveřmi... A co nás čeká ode dneška do konce roku

28. září 2014 v 20:19 | Aiko |  Informace ohledně blogu
Táák! Dneska je 28.09. a říjen už klepe na dveře. Vlastně mě to příjde, že už Vánoce klepou na dveře :D Každopádně v tomto článku najdete, co se tady objeví nového. :D

  • Už jste si mohli všimnou, že dneska přibylo oznámení o tom, že už se ukončila anketa o nejoblíbenější mangu. Bude každou středu vycházet jedno místo. A začínáme už tuto středu (01.10.)
  • S Fumiko jsme se rozhodli, že já (Aiko), Fumiko, Paní Překvapení a vy milí návštevníci s námi uděláte rozhovor. Každý týden nějakomu napíšeme na mail a taky se ho budeme ptát na nějaké věci kolem anime, mangy (nej anime, postava apod.) Ale první tři týdny budou rozhovory se mnou, Fumiko a Paní Překvapení :D Pak už někomu z vás napíšeme a vy budete muset odpovídat. xD
  • Od úterka se nam zase objeví anketa. A ta anketa bude rozdělena na pět částí: na zimní, jarní, letní, podzimní a nej anime roku 2014. A bude to probíhat takto: V úterý (30.09.) budete moct hlasovat pro nejlepší anime zimní sezóny po dvou týdnech budete zase hlasovat pro nejlepší anime jarní sezóny atd. Víc podrobně v článku, který výjde v úterý.
  • Na přelomu listopadu a prosince můžete hlasovat pro nej anime dívku a chlapce. Vše se zase dozvíte v článku, který výjde 11.11.
  • Po dlouhé době bude vycházet 30 Day of Anime Challenge. Avšak musím dny, které už jsem vydala zaktualizovat. Takže čekám, že se mi podáří vydat 11 den cca za dva týdny. No uvidíme.
  • 28.10. nám výjde poslední (ale vážně už poslední) kolo Poznáš nás? Budete hádat sourozence :D Hihihi xD
  • 14.12. se bude konat uzavření všech kol Poznáš nás?, které ještě nejsou uzavřeny.
    Kdyby jste se chtěli zúčastnit tak to najdete v Menu - Soutěže - Poznáš nás?
Tak to bude asi vše. Přeji klidný zbytek dne. Vaše Aiko-chan :D

Ukončení ankety o nejoblíbenější mangu

28. září 2014 v 9:57 | Aiko |  Informace ohledně blogu
A je to tady! Po třech měsících jsem ukončila anketu o nejoblíbenější mangu. Tak jo. Mohly jste si celkem vybrat s 13 mang a po ukončení ankety jsem zjistila, že je deset míst a to protože desaté, devaté, sedmé místo je po dvou. Chcete se dozvědět jak, kdo skončil? Tak si počkejte na středy. Každou středu bude vycházet manga od desetého místo k prvnímu. Jestli půjde všechno, jak má tak první mangu z desetého místo by mohla vyjít už tuto středu. Ale nevím to na sto procent, jelikož tento týden budeme psát samé písemky.
A kdybych vás mohla poprosit, abyste napsali názory na mangy ZDE. Byla bych strašně vděčná :D

Podzim 2014

26. září 2014 v 21:36 | Aiko a Fumiko |  Anime sezóny
Táák a máme tu podzimní sezónu!! :D Zde najdete přehled ale nejsou tam všechny anime. Bohužel děj je jen u pár, protože kamarádka mi slíbila ještě o prázdninách, že mi je přeloží všechny a včera mi řekla, že to neudělala. No takže vám budu postupně přidávat děje u jednotlivých anime.

Ai Tenchi Muyou!
Studio: AIC
Žánry: Komedie, Sci-fi, Shounen
Začátek vysílání: 06.10.2014
Oficiální web: ZDE
Překlad: [NG]
Děj: V příběhu je svět v průšvihu, protože Washu opět rozdmýchává problémy. Aby bylo možné zachránit svět před krizí, Tenchi se přestrojí za učitelku v dívčí škole. Nicméně, mnoho problému vzniká a Tenchi je náchylný k potížím.


Akatsuki no Yona
Studio: Studio Pierrot
Žánry: Akce, Komedie, Fantasy, Romantika, Shoujo
Začátek vysílaní: 07.10.2014
Oficiální web: ZDE
Překlad: [NG], [HnS]
Děj: Princezna Jona je jedinou dcerou mírumilovného vládce, který ji neustále rozmazluje. Navíc jí obstaral i osobního strážce jménem Haku, který je považován za jednoho z nejsilnějších mužů v zemi. O idylický život však přijde ve chvíli, kdy jí milovaný bratranec Suwon zavraždí otce, a to navíc v den jejích šestnáctých narozenin. Následně se prohlásí za nového vládce země a Jona tak musí utéct spolu se svým strážcem a začít žít novým životem.

Grafika za léto 2014

22. září 2014 v 16:53 | Aiko |  Grafika
Ták a po dlouhé době tady máme článek s grafikou. V tomto článku naleznete grafiku, kterou jsem udělala přes léto. Budu ráda za vaší pochvali ale i kritiku. A do komentářu mi napište, co se vám nejvíc libílo.


Nééé!!

16. září 2014 v 17:37 | Aiko |  Deníček
Tak jo! A máme to tu zas! No asi jsi myslíte, že je to asi super zpráva ale pro mě určitě ne! Jde o to, že mám notebook od babičky ale ten se asi špatně vypl tak mi nechce najít- Taťka říkal, že to předinstaluje takže snad to bude do dvou týdnu
OK. A doufám, že to bude něco fakt primitivního, abych ještě nekupovala počítač babče. :D
A chtěla bych poprosit o jednu věc. Mohly byste hlasovat TADY. Předem mockrát děkuji :)

Život se vrací do normálních kolejí: První týden školy

13. září 2014 v 17:54 | Aiko |  Deníček

Pondělí: No asi jako každému se mi nechtělo vstávat ani Fumiko, která už se mnou chodí na stejnou školu. Vstávali jsme v 6:00 ale i přesto nám málem ujel autobus.
Jak jsme dojeli do vedlejší vesnice tak jsem tam měla sraz z kámoškou a potom jsme šli spolu do školy. Ovšem škola byla ještě v 7:45 zavřená takže se tam děcka hromadila a ještě k tomu tam probíha rekonstrukce (zateplení, mnění se okna a maluje se) takže jsme to stáli i na cestě a na chodnících. Kdyby nás viděl někdo kdo nevím, že tam je škola tam by si asi myslel, že jseme na nějakou premiéru. Ve škole jsme byli hodinu a ta byla jako vždy informační. :D

Prázdniny 2014: Smolné léto

13. září 2014 v 9:58 | Aiko |  Deníček

Slunce, teplo, moře, zmrzlina, grilování... To je to pravé léto. Bohužel letos léto bylo o ničem. Tak si poďjme říct se mi během měsíců stalo.

Červenec - červenec byl pěkně parný (alespoň myslím) a pro mě to bylo nesnesitelné díky mému korzetu. Buďto jsem to seděla doma a četla si apod, nebo sem to ležela na křesle a hlídala sestry v bazénu. Za celé prazdniny jsem byla v bazéně jenom jednou protože jsem musela neustále nosit korzet, i když mám doveleno mít korzet jednu hodinu denně sundány tak z toho bazénu nic nemám. V polovině července už nás postihlo neštěstí: prvně to byla elektřina a díky tomu mi odešel počítač, pak to bylo tepení (fut nám z tepení kapala voda) a v neposlední řadě i auto. V autě se pokazila nějaká součástka.
Jeli jsem oslavit narozeniny den před tím než měla přijet Sayuri. Ale tam nám darovali moc překrasný dárek. Mě, mamce a taťkovi se udělalo po půlnoci zle a začali jsme zvracet. Naštěstí sestry byly OK. Sayuri přijela v pondělí dalšího týdne jelikož se ji naskytla příležitos, že jí odveze její taťka. Alespoň nemusela jet vlakem.

Vyhodnocení třídění SB

8. září 2014 v 18:29 | Aiko a Fumiko |  Informace ohledně blogu
Takže konec třídění a teď vyhodnocení.

Zapsali se a zůstavají:

Nezapsali se: měli pozastaveno nebo vím o malé aktivitě (zůstavají)

Nezapsali se ale ráda k ním chodím

Ti, kteří nejsou aktivní více než dva měsíce *
(Mají měsiční lhutu,aby napsali článek na blog - jestli nenapíšou mažu)

Mažu
Ninisisinka, Zatoko a Tess

Nová SB

Soutěž o nejlepší anime smích - zápis

8. září 2014 v 11:41 | Aiko a Fumiko
Táák jsme se rozhodly s Fumiko udělat Soutěž o nejlepší anime smích = SONAS :D
Můžete se přihlásit do 15.09.2014 10.10.2014
Tak tady je přihláška:

1. Jméno
2. Blog
3. Postava + anime z kterého je


Tady jsou ceny, které můžete vyhrát :D
1.místo: diplom, ikonka, signatura, desing, pohled, rozvrh hodin, pozadí na plochu, pozadí na mobil
2.místo: diplom, ikonka, signatura, pohled, pozadí na mobil
3.místo: diplom, ikonka
4.místo-??: diplom

Vaše animace mi posílejte na e-mail alexa.sakamaki@atlas.cz do předmětu napiště SONAS přiložíte animaci a napíšete svoje méno a blog. Kdyby se náhodou stalo, že pošlete stejnou animaci tak kontaktuju toho kdo poslal animaci později.Shirai.cz | CZ/SK otaku portál